Co się mówi w Japonii przed jedzeniem?。 ここで視聴してください – Jak zachowywać się w Japonii

Co się mówi w Japonii przed jedzeniem?
Dla Japończyków bardzo ważne jest, by nie naruszać przestrzeni osobistej innych osób, dlatego też na ulicach Tokio, Jokohamy czy Osaki niemile widziane jest przeklinanie, głośne zachowywanie się czy nawet całowanie. Nie należy także publicznie wydmuchiwać nosa.Ryż trzymać się powinno w lewej ręce, kciukiem podtrzymując ściankę boczną, a pozostałymi palcami dotykając dno naczynia. Pozostałe elementy posiłku bierze się z oddzielnego talerzyka, następnie wkłada je do miski z ryżem, tak by do ust włożyć kęs składający się z ryżu i dodatku.Dieta Japończyków nie obfituje w mięso i nabiał tak jak dieta Polaków. Kuchnia japońska oparta jest głównie na warzywach, ryżu i rybach – z tych składników powstaje m.in. sushi, czyli tradycyjne danie tej kuchni. Zamiast mięsa i nabiału w Japonii je się tofu, warzywa strączkowe, ryby oraz owoce morza.

Język japoński (nihongo) jest językiem ojczystym dla prawie 130 milionów mieszkańców Japonii, a kolejne kilka milionów osób uczy się go w szkołach językowych na całym świecie. W Japonii używa się nie jednego, lecz trzech różnych systemów pisma, z których każdy ma określone zastosowanie.

Czego nie lubią Japończycy

Cudzoziemcy nie trzymają dystansu.

Nie podają sobie rąk, nie klepią po plecach, nie dotykają. Poufałe szturchnięcia, mocne ściśnięcie dłoni na powitanie czy objęcie kogoś jest źle odbierane w kulturze japońskiej. Japończycy po prostu nie lubią skracać dystansu osobniczego.

Kto to jest gejsza

"Gejsza – termin, który powstał w epoce Tokugawa. Składa się on z wyrazu gei (sztuka) i sha (człowiek). Tak więc chodzi tu o kogoś uprawiającego tradycyjne japońskie sztuki, innymi słowy – artystę. W Kioto używa się terminu geiko co oznacza "kobietę zajmującą się sztuką".Na śniadaniu nie może zabraknąć ryżu oraz tradycyjnych kiszonych i marynowanych warzyw (ogórki, rzodkiew, imbir) czy owoców (np. śliwki). Inne często spotykane dodatki to świeże sałatki, ryby, małe suszone rybki (zobacz np. sardele anchois suszone be głowy).

Można ją jeść samą, jako przekąskę lub przystawkę, lub jako część dania głównego, z ryżem, makaronem, zupą lub sałatką.

Co Japończycy myślą o Polakach

Wielu ankietowanych wskazuje na wizerunek Polaka jako człowieka uprzejmego (ze wskazaniem też uprzejmości dla obcokrajowców). Jawimy się Japończykom jako ambitni, mili i atrakcyjni fizycznie (Polacy są przystojni, a Polki, co wielokrotnie pod- kreślają studenci, bardzo ładne).Dieta Japonek opiera się na produktach nieprzetworzonych. Warzywa takie jak rzodkiew daikon, bakłażany czy warzywa krzyżowe są bogate w błonnik, który zapewnia uczucie sytości. Morskie ryby dostarczają niezbędne tłuszcze omega-3, a spożycie czerwonego mięsa jest ograniczone, co pozytywnie wpływa na bilans kaloryczny.こんにちは! "Konnichiwa!". Znaczy to "Dzień dobry" i jest najpowszechniejszym powitaniem stosowanym w ciągu dnia. こんにちは!

Ohayō gozaimasu, ohayō i osu(おはようございます・おはよう・おす)

Możemy użyć tego wyrażenia, by powitać na przykład przełożonego w pracy lub starszą panią, którą znamy z widzenia. Z kolei słowo ohayō jest po prostu nieformalną formą powyższego wyrażenia, którą moglibyśmy przetłumaczyć na polski jako „cześć”.

17 – Japoński: „www” w Japonii oznacza nie tylko sieć WWW, ale także sposób, w jaki Japończycy reprezentują śmiech, ponieważ śmiech („warau” / 笑う) i uśmiech („warai” / 笑い) zaczynają się po japońsku na „w”. Ponadto w kulturze japońskiej „W” przypomina emotikonę koślawej twarzy.

Z czasem gejsze wyspecjalizowały się pracując wyłącznie jako tancerki, choć bywało, że niektóre decydowały się na prostytucję (także niektóre tancerki pracujące poza lokalami licencjonowanymi przez pewien okres wychodziły poza ściśle artystyczne zajęcia).

Czy gejsza może wyjść za mąż

Ważne jest, aby zachować dystans do gejszy. Nie można ich dotykać. Gejsze wiodą życie singielek, nie wolno im wyjść za mąż.

Nic dziwnego, że Japończycy tak chętnie je jedzą. Japonia zajmuje drugie miejsce po Meksyku pod względem liczby spożywanych jaj rocznie na mieszkańca rocznie; według danych z 2020 roku jedna osoba zjada ponad 340 jaj w ciągu roku.Japończycy nie jedzą więc chleba – zamiast niego wybierają ryż, który dodają do wielu potraw. Zamiast ryżu równie dobre są wszelkiego rodzaju kasze, warzywa strączkowe, ziemniaki bez tłuszczu, owsianka, sałatki owocowe z orzechami, twarożki czy jaja.